Uutiset

6.10.2019Estekisojen 6.10. lähtölistat ja kilpailijatiedoteLue lisää »28.9.20191-tason koululuokkien 29.9. ratsunumerot lisättyLue lisää »27.9.20191-tason kouluratsastuskilpailut 29.9.2019, lähtölistat ja kilpailijatiedote julkaistu!Lue lisää »

Uusimmat kuvat

Kisatulokset

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

30.9.2018 Tuokon Tallin maneesilla
TULOKSET (pdf.)

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT 

27.5.2018 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET (pdf.)


RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT 

29.10.2017 Tuokon Tallin maneesilla

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:


LUOKKA II Helppo C:1 2000

TULOKSET (pdf.)

1. Emmi Myyryläinen - Dexter SarRa 67,000%
2. Aili Hone - RP-Rebel Surprise SarRa 65,750%
2. Olivia Coker-Appiah Carlene - Petiina SarRa 65,750%
4. Emmi Vallin - Capriole CARA 65,250%
5. Olivia Coker-Appiah Carlene - RP-Presto SarRa 64,000%

LUOKKA III B-merkin kouluohjelma

TULOKSET (pdf.)

  1. Mirka Pilz - Elsinda MRA 65,000%
  2. Aino Kairavuori - RP-Royal Picador SarRa 60,652%


RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

1.10.2017 Tuokon Tallin maneesilla
TULOKSET:


LUOKKA III 70cm, arv. 367.2 (A2/A2). 16 lähtöä, 4 sijoittuu.

I Saara Lepistö – Wermeroosa MRS 0 39,44 / 0 23,67

II Emmi Myyryläinen – RP-Qvist Picador SarRa 0 43,16 / 25,79

III Iida Kurvinen – Ratturas SarRa 0 36,97 / 27,39

IV Essi Häkkänen – Tuulatar CARA 0 39,91 / 0 28,05

5. Tiffani Jylhänniska – The Cramello TRS 0 42,30 / 4 25,54

6. Annina Lamponen – Doyher Larry O’Grady CARA 0 39,77 / 4 25,66

7. Emmi Maaranen – Lifting SarRa 0 40,46 / 4 28,86

8. Alina Sievänen – Doyher Larry O’Grady CARA 0 44,16 / 4 35,58

9. Carlene Olivia Coker-Appiah – Petiina SarRa 0 39,90 / hyl

10. Aino Kairavuori – Petiina SarRa 4 42,92

11. Julia Härkönen – RP-Qvist Picador SarRa 4 43,32

12. Juulia Torniainen – P. Aapo CARA 4 52,76

13. Tiia Tamlander – Braith Wicked Heart SarRa 4 56,26

14. Liina Partio – Dexter SarRa 4 57,19

Aino Ripatti- Kaevatsi La SarRa hyl

Pinja Herttuainen – Capriole CARA hyl


LUOKKA IV 80cm, arv. 367.2 (A2/A2). 4 lähtöä, 2 sijoittuu.

I Saara Lepistö – Wermeroosa MRS 0 34,74 / 0 22,49

II Tiffani Jylhännniska – The Cramello TRS 0 40,68 / 0 27,26

3. Tiia Tamlander – Braith Wicked Heart SarRa 0 45,41 / 0 27,62

4. Vilma Liukkonen – Dexter SarRa 0 41,57 / 0 29,78

 


RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

30.10.2016 Tuokon Tallin maneesilla
TULOKSET:


LUOKKA I  Kavaletit, arv. A.0.0.
 Lähtöjä 14.

1. Alisa Anttila - Jokimäen Rasmus CARA     0vp

1. Matilda Mutka - Merlin's Magic Dust CARA     0vp

1. Bea Forssten - Tuulen Vire CARA     0vp

1. Jenna Kokko - Tiltu Chaplin CARA     0vp

1. Viivi Ripatti - Jokimäen Rasmus CARA     0vp

1. Elise Forssten - Fanja CARA     0vp

1. Hilma Lilja - Tiltu Chaplin CARA     0vp

1. Sten Muusik - Jokimäen Rasmus CARA     0vp

1. Bea Forssten - Fanja CARA     0vp

1. Karoliina Tähtinen - Izman af Stan CARA     0vp

11. Alina Palo - Jokimäen Ramona CARA     4vp

11. Eevi Lilja - Windy Winter CARA     4vp

11. Taimi Juurinen - Jokimäen Ramona CARA     4vp

Adalmina Mutka - Merlin's Magic Dust CARA     hyl.

LUOKKA II 40cm, arv. A.0.0. Lähtöjä 4.

1. Helmi Juurinen - Capriole CARA     0vp

1. Adalmina Mutka - Tiltu Chaplin CARA     0vp

1. Linda Tillanen - Kirma CARA     0vp

1. Katri Viitikko - Toton Ossi CARA     0vp

LUOKKA III 50-60cm, arv. 367.2 (A1/A2). Lähtöjä 11, palkitaan 3.

1.  Aino Anttila - Capriole CARA    0, 0 / 29,34

2. Emmi Myyryläinen - Dexter SarRa     0, 0 / 29,39

3. Olivia Coker-Appiah - Petiina SarRa     0, 0 / 31,46

4. Iida Kurvinen - Senjorita II SarRa     0, 0 / 31,73

5. Julia Härkönen - RP-Qvist Picador SarRa     0, 0 / 33,96

6. Maria Haajanen - P. Aapo CARA     0, 4 / 29,67

7. Sara Syrjälahti - Doyher Larry O'Grady CARA     0, 4 / 30,53

8. Essi Häkkänen - Tuulatar CARA     4 / 41,61

9. Viivi Säde - Senjorita II SarRa     4 / 54,47

10. Aino Ripatti - Ratturas SarRa     4 / 55,91

Linda Tillanen - Kirma CARA     Hyl

LUOKKA IV 70cm, arv. 367.2 (A2/A2). Lähtöjä 9, palkitaan 3.

1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA    0, 0 / 26,49

2. Anu Forssten - Tuulen Vire SuoRa     0, 0 / 26,65

3. Vilma Liukkonen - Dexter SarRa     0, 0 / 29,41

4. Aino Kairavuori - Petiina SarRa     0, 0 / 29,90

5. Iiris Rautiainen - Aadel MRS     0, 0 / 30,16

6. Juulia Torniainen - P.Aapo CARA    0, 0 / 30,55

7. Siiri Seppänen - RP-Qvist Picador SarRa     0, 0 / 31,37

8. Essi Häkkänen - V.K. Harmonie CARA    0, 4 / 26,28

9. Sara Syrjälahti - Doyher Larry O'Grady CARA    4 / 38,10

LUOKKA IV 80cm, arv. 367.2 (A2/A2). Lähtöjä 2.

1. Anu Forssten - Tuulen Vire SuoRa     0, 0 / 26,43

2. Iiris Rautiainen - Aadel MRS     0, hyl.

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

13.5.2016 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET:



LUOKKA I  Tehtävärata, arv. A.0.0.
 Lähtöjä 11, palkitaan 11.

1. Matilda Mutka - Jokimäen Rasmus CARA 0vp
1. Sanniina Tuokko - Windy Winter CARA 0vp
1. Lenni Ripatti - Jokimäen Adalmiina CARA 0vp
1. Alisa Anttila - Jokimäen Ramona CARA 0vp
1. Miina Palo - Jokimäen Rasmus CARA 0vp
1. Hilma Lilja - Tiltu Chaplin CARA 0vp
1. Jenna Kokko - Windy Winter CARA 0vp
1. Alina Palo - Merlin's Magic Dust CARA 0vp
1. Taimi Juurinen - Jokimäen Ramona CARA 0vp
1. Sara Laine - Jokimäen Rasmus CARA 0vp
1. Jenna Kellosalmi - Toton Ossi CARA 0vp

LUOKKA II 30-40cm, arv. A.0.0. Lähtöjä 9, palkitaan 6.

1. Viivi Ripatti - Tiltu Chaplin CARA 0vp
1. Adalmina Mutka - Merlin's Magic Dust CARA 0vp
1. Linda Honkanen - Toton Ossi CARA 0vp.
1. Kaisu Torniainen - P. Aapo CARA 0vp.
1. Helmi Juurinen - Tiltu Chaplin CARA 0vp.
1. Nelli Lindgren - Toton Ossi CARA 0vp.
7. Linda Tillanen - Kirma CARA 4vp.
7. Alisa Lilja - Tuulatar CARA 4vp.
9. Katri Viitikko - Jokimäen Ramona 12vp.

LUOKKA III 50-60cm, arv. 367.2 (A1/A2). Lähtöjä 6, palkitaan 2.

  1. Linda Hartonen - P. Aapo CARA 0,0/30,80
  2. Aino Anttila - Capriole CARA 0,0/37,46
  3. Pinja Herttuainen - Doyher Larry O'Grady CARA 0,0/39,45
  4. Inka Falkenbach - P. Aapo CARA 0,4/33,13

Hylätyt/keskeyttäneet: Linda Tillanen - Kirma CARA, Maria Haajanen - Capriole CARA

LUOKKA IV 70cm, arv. 367.2 (A2/A2). Lähtöjä 5, palkitaan 2.

  1. Anniina Lamponen - V.K. Harmonie CARA 0,0/28,74
  2. Essi Häkkänen - V.K. Harmonie CARA 0,0/30,77
  3. Sara Syrjälahti - Capriole CARA 0,0/35,25
  4. Anniina Lamponen - Doyher Larry O'Grady CARA 8/34,19
  5. Essi Häkkänen - Tuulatar CARA 12/38,52

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT 

24.4.2016 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET (pdf.)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:

LUOKKA I  Helppo D:3 2013

  1. Anna Pöyry - Braith Wicked Heart MRS 64,737%
  2. Johanna Niilo-Rämä - RP-Usvaneito SarRa 63,158%

LUOKKA II Helppo C:1 2000

  1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA 67,250%
  2. Juulia Torniainen - P. Aapo CARA 65,750%
  3. Siiri Seppänen - RP-Qvist Picador SarRa 64,500%
  4. Minea Palmberg - Friedrichshof Daydream CARA 63,500%

LUOKKA III Helppo B K.N. Special 2009

  1. Piritta Honkanen - RP-Presto SarRa 64,600%
  2. Riikka Piispa - Ruutu-Ari MRS 63,000%
  3. Sari Kyllönen - Londböle Rivalis SarRa 62,600%

LUOKKA IV B-merkin kouluohjelma 2010

  1. Piritta Honkanen - RP-Presto SarRa 64,130%
  2. Niina Lehtimäki - Londböle Rivalis SarRa 63,261%

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

20.3.2016 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET (pdf)


RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

15.11.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET:

 

LUOKKA  I     Helppo tehtävärata, puhdas rata, avoin alkeis-/talutusratsastajille, avustaja/taluttaja sallittu
 
1. Anni Jordan - Molla CARA 0vp.
1. Inaria Pylvänäinen - Jokimäen Ramona CARA 0vp.
1. Sanniina Tuokko - Windy Winter CARA 0vp.
1. Sara Laine - Jokimäen Rasmus CARA 0vp.
1. Matilda Mutka - Tiltu Chaplin CARA 0vp.
1. Katri Viitikko - Windy Winter CARA 0vp.
7. Elise Forssten - Fanja CARA 1vp.
7. Taimi Juurinen - Jokimäen Ramona CARA 1vp.
9. Sten Muusik - Jokimäen Rasmus CARA 2vp.
9. Bea Forssten - Fanja CARA 2vp.
 
 
LUOKKA  II     30cm, arv. A.0.0, avoin shettisratsukoille ja vähän hypänneille ratsastajille isommillakin ratsuilla
 
1. Elina Saarinen - Toton Ossi CARA 0vp.
1. Helmi Juurinen - Tiltu Chaplin CARA 0vp.
1. Linda Tillanen - Kirma CARA 0vp.
1. Aida Kuusi - Jokimäen Rasmus CARA 0vp.
1. Adalmina Mutka - Merlin's Magic Dust CARA 0vp.
1. Aino Anttila - Toton Ossi CARA 0vp.
1. Alina Palo - Tiltu Chaplin CARA 0vp.
1. Alisa Lilja - Kirma CARA 0vp.
1. Linda Honkanen - Toton Ossi CARA 0vp.
10. Bea Forssten - Fanja CARA 8vp.
 
Kaisa Pulkkinen - Doyher Chips Of Gold (luokan ulkop.) 0vp.
 
 
LUOKKA  III     50-60cm, arv. A.0.0,  avoin alue-/2-tasolla kilpailemattomille ratsukoille. C-merkin estekoe.
 
1. Sara Syrjälahti - Capriole CARA 0vp.
1. Linda Hartonen - P. Aapo CARA 0vp.
3. Maria Haajanen - P. Aapo CARA 4vp.
3. Anniina Lamponen - Kirma CARA 4vp.
3. Essi Häkkänen - Tuulatar CARA 4vp.
3. Linda Hartonen - Tuulatar CARA 4vp.
3. Inka Falkenbach - P. Aapo CARA 4vp.
 
Janette Siren - Violette 0vp. (merkki/esteosakoe)
Anna Kauppi - Vienolan Selma 0vp. (merkki/esteosakoe)
Kaisa Pulkkinen - Doyher Larry O'Grady 0vp. (merkki/esteosakoe)
Kaisa Pulkkinen - Doyher Chips Of Gold 0vp. (merkki/esteosakoe)
 
 
LUOKKA  IV     max. 70cm, arv. A.0.0, avoin kaikille. B-merkin estekoe.
 
1. Essi Häkkänen - V.K. Harmonie CARA 0vp.
1. Anniina Lamponen - Capriole CARA 0vp.
1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA 0vp.
 
Kaisa Pulkkinen - Doyher Larry O'Grady 0vp. (merkki/esteosakoe)
Anna Kauppi - Vienolan Selma 0vp. (merkki/esteosakoe)
Janette Siren - Violette 4vp. (merkki/esteosakoe)

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT 

18.10.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET 18.10.15 (pdf)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:
LUOKKA Ia) Helppo raviohjelma 2011
1. Adalmina Mutka - Merlin's Magic Dust CARA
2. Taimi Juurinen - Jokimäen Ramona CARA
2. Matilda Mutka - Jokimäen Rasmus CARA
4. Viivi Ripatti - Tiltu Chaplin CARA
LUOKKA Ib) Helppo raviohjelma 2011
 1. Kaisa Pulkkinen - Doyher Chips Of Gold MRS
 
LUOKKA II Helppo C:2 2000
1. Kaisa Pulkkinen - Doyher Larry O'Grady MRS
2. Vilma Liukkonen - Pähkinä SarRa
3.  Aino Kairavuori - RP-Royal Picador SarRa
4. Johanna Niilo-Rämä - Senjorita SarRa
5. Julia Härkönen - Dafi SarRa
5. Jenni Niilo-Rämä - RP-Royal Picador SarRa
LUOKKA III Helppo B K.N.Special 2009
1. Kaisa Pulkkinen - Doyher Larry O'Grady MRS
2. Aino Ripatti - RP-Rosella SarRa
3. Janette Siren - Gerda Bauer MRA
Adalmina_Taavi_181015.jpg
Luokan Ia) voittajat CARA:n Adalmina Mutka 7v. ja "Taavi" 5v.
Kuva Mikko Mutka.

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

27.9.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET 27.9.2015 (pdf)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:
LUOKKA I Puomit ja kavaletit, arv. A.1.0
Sijalla 1.
Inaria Pylvänäinen - Jokimäen Ramona CARA,
Katri Viitikko - Jokimäen Rasmus CARA,
Adalmina Mutka - Merlin's Magic Dust CARA,
Matilda Mutka - Jokimäen Adalmiina CARA,
Viivi Ripatti - Tiltu Chaplin CARA,
Aida Kuusi - Jokimäen Rasmus CARA,
Alisa Lilja - Kirma CARA,
Adalmina Mutka - Tiltu Chaplin CARA,
Nelli Lindgren - Toton Ossi CARA,
Kaisu Torniainen - P. Aapo CARA,
Kaisa Pulkkinen - Doyher Chips Of Gold MRS
LUOKKA II 40cm, arv. 367.2 (A2/A2)
 1. Sara Lukkarinen - Pilona v.d. Westerdijk SarRa
2. Peppi Ristavaara - Pilona v.d. Westerdijk SarRa
 
LUOKKA III 60cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA
2. Juulia Torniainen - P. Aapo CARA
3. Tiia Heikkinen - Senjoriita II SarRa
LUOKKA IV 70cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA
2. Pinja Gärdström - Tikki MRA
3. Piritta Honkanen - Dexter SarRa
4. Tiia Heikkinen - Petiina SarRa
LUOKKA V 80cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Teresa Nyberg - Palome KopRa
2. Pinja Gärdström - Tikki MRA
JuuliaPinja_ruusukkeet.jpg
Luokan III 60cm voittaja Pinja Herttuainen - Capriole CARA sekä toiseksi sijoittuneet Juulia Torniainen - P. Aapo CARA. Kuvaaja Emma Rastas.

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT 

14.5.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET 14.5.2015 (pdf)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:
LUOKKA I Tehtävärata, arv. virhepisteet
Sijalla 1.
Matilda Mutka - Jokimäen Ramona CARA,
Bea Forssten - Fanja CG
Alisa Lilja - Kirma CARA
Adalmina Mutka - Tiltu Chaplin CARA,
Bea Mbongo-Mpasi - Toton Ossi CARA
Sanniina Tuokko - Windy Winter CARA,
Alina Palo - Tiltu Chaplin CARA
LUOKKA II 30-40cm, arv. 367.2 (A2/A2)
 1. Sara Lukkarinen - Pilona v.d. Westerdijk SarRa
2. Roosa Turkki - Jokimäen Rasmus CARA
 
LUOKKA III 50-60cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA
2. Vilma Liukkonen - My Mate Minnie  SarRa,
3. Pinja Gärdström - Tikki MRA
LUOKKA IV 70cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Inka Rantalainen - RP-Bestman SarRa
2. Piia Gärdström - Tikki MRA
3. Pinja Gärdström - Tikki MRA
 

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT 

19.4.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET 19.4.15 (pdf)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:
LUOKKA I Helppo raviohjelma
1. Adalmina Mutka - Tiltu Chaplin CARA
LUOKKA II Helppo D:3 2013
 1. Pinja Herttuainen - Capriole CARA,
2. Roosa Turkki - Tiltu Chaplin CARA,
 
LUOKKA III Helppo C:1 2000
1. Piritta Honkanen - Dexter SarRa, 
2. Essi Häkkänen - Capriole  CARA,
3. Liina Partio - RP-Rebel Surprise SarRa,
LUOKKA IV Helppo B K.N.Special 2009
1. Aino Ripatti - RP-Rosella SarRa
2. Riikka Piispa - Ruutu-Ari MRS
3. Assi Kukkonen - Lucky Girl MRS
4. Heli-Noora Korhonen - Toton Ossi CARA
LUOKKA V B-merkin kouluohjelma 2010
1. Erika Marttinen - Tähden Välke MRS
2. Assi Kukkonen - Lucky Girl MRS

RATSASTUSSEURA CAPRIOLE ry.

1-TASON ESTERATSASTUSKILPAILUT

22.3.2015 Tuokon Tallin maneesilla

TULOKSET 22.3.15 (pdf)

Luokkien voittajat ja sijoittuneet:
LUOKKA I Puomit ja kavaletit, arv. Clear Round
Sijalla 1.
Adalmina Mutka - Tiltu Chaplin CARA,
Sara Kivelä  - Windy Winter CARA,
Elina Saarinen - Jokimäen Rasmus CARA,
Sanniina Tuokko - Jokimäen Ramona CARA,
Linda Tillanen - Windy Winter CARA,
Sara Lukkarinen - Pilona v.d. Westerdijk SarRa,
Julia Härkönen - Dafi SarRa,
Heta Rautiainen - Aadel MRS
LUOKKA II 30-40cm, arv. Clear round
Sijalla 1.
 Sara Syrjälahti - Jokimäen Rasmus CARA,
Liina Partio - Dafi SarRa,
Vilma Liukkonen - RP-Rebel Surprise SarRa,
Anni Sievänen - Tiltu Chaplin CARA,
Aino Anttila - Jokimäen Rasmus CARA,
Liina Partio - RP-Rebel Surprise SarRa,
 
LUOKKA III 50-60cm, arv. Clear round
Sijalla 1.
Annina Lamponen - Kirma CARA, 
Maria Haajanen - Toton Ossi CARA,
Aino Kairavuori - RP-Qvist Picador SarRa,
Tiia Heikkinen - Petiina SarRa,
Pinja Herttuainen - Vauhdin Jalo CARA,
Essi Häkkänen - Capriole CARA,
Aino Kairavuori - Senjorita SarRa,
Eevi Karjalainen - Petiina CARA,
Linda Hartonen - Toton Ossi CARA,
Viivi Säde - RP-Qvist Picador SarRa,
Eerika Nuutilainen - Helios M-Riders 
LUOKKA IV 70cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Tiffani Jylhänniska - My Mate Minnie SarRa
2. Heli-Noora Korhonen - V.K. Harmonie CARA
LUOKKA V 80cm, arv. 367.2 (A2/A2)
1. Tiffani Jylhänniska - My Mate Minnie SarRa